Naczelny Bloga od rana lata jak szalony pod siedzibie Redakcji i „pożycza” od wszystkich pendrajwy i inne dyski. „Czas na poważne zarządzanie ryzykiem IT! ” – woła dramatycznie. Wszystko dlatego, że nowe wiadomości o ryzykach związanych z utratą elektronicznych dat-ów powziął …
Ryzyk utraty danych jest wiele. 7 co najmniej z licznymi i bardzo dramatycznymi konsekwencjami.
A fakty są następujące:
93 % firm , które utraciły swoje data center na 10 lub więcej dni w wyniku różnych kryzysów i katastrof zbankrutowało w ciągu roku od ww. wydarzeń. A 50 % ogłosiło natychmiastową upadłość.
(Źródło: National Archives & Record Administration in Washington).
I dalej…
94 % firm , które utraciły swoje dane nie przetrwało tego. 43 % nigdy nie wznowiło działalności a 51 % zamknęło ją w ciągu 2 lat ( University of Texas)
30 % z firm , które ucierpiało na skutek znacznego w skutkach pożaru wypadło z biznesu w ciągu roku a 70 % w ciągu 2 lat. ( Home Office Computing Magazine)
77 % z firm , które testują dane zgromadzone na zapasowych back-upach taśmowych znajdują na nich błędy zapisu ( Boston Computing Network, Data Loss Statistics)
7 na 10 z małych firm MSP, które utraciły swoje dane kończy działalność w ciągu 12 miesięcy
( DTI/ PWC)
96 % z wszystkich stacji roboczych w firmach nie jest back-upowana. (CPSRP)
50 % z wszystkich back –upów taśmowych zawiera błędy (Gartner)
25 % z wszystkich użytkowników PC traci dane każdego roku (Gartner)
Więcej wyczytać można w ciekawym artykule „7 sposobów na utratę danych”. Link do artykułu nasi PT Czytelnicy znajdą na profilu Facebookowym Ryzykonomii.
Brzmi dramatycznie, prawdaż ? Gdzie ten Naczelny mój dysk zapodział…?