dr Jerzy Podlewski

Ekspert i entuzjasta zarządzania ryzykiem biznesowym Enterprise Risk Management (ERM). Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte na różnych stanowiskach menadżerskich w renomowanych firmach polskich i korporacjach międzynarodowych. Obecnie doradca zarządów firm wdrażających systemy zarządzania ryzykiem, interim manager, trener biznesu oraz sektora publicznego.

Wiceprezes Stowarzyszenia Zarządzania Ryzykiem POLRISK. Certyfikowany menadżer ryzyka POLRISK, członek FERMA (Europejska Federacja Stowarzyszeń Zarządzania Ryzykiem). Certyfikowany Project Manager PRINCE2™.

Doktor nauk ekonomicznych (specjalizacja: ryzyko i zarządzanie ryzykiem). Wykładowca na anglojęzycznych studiach MBA i studiach podyplomowych z zarządzania ryzykiem i audytu wewnętrznego.

Autor e-bestsellera 2013 i 2014 księgarni empik.com „Zombie atakują! Zarządzanie ryzykiem po prostu”, książki „Ryzyko gospodarcze”, e-booków, publikacji naukowych i prasowych. Aktualnie redaktor dużej publikacji z zarządzania ryzykiem przygotowywanej dla jednego z czołowych wydawnictw międzynarodowych. Prowadzi stałą rubrykę „Ryzykonomia” w „Gazecie Ubezpieczeniowej” na temat zarządzania ryzykiem, gdzie od 2013 roku ukazało się kilkadziesiąt artykułow popularyzujących różne aspekty zarządzania ryzykiem.

Prelegent i panelista na wielu konferencjach (Dyrektor Finansowy Roku Magazynu Forbes, Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, Polskiego Instytutu Dyrektorów, Gazety Ubezpieczeniowej, COFACE Country Risk, Ministerstwa Skarbu Państwa, Giełdy Papierów Wartościowych, klubów biznesu, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce). Współorganizator międzynarodowych konferencji na temat zarządzania ryzykiem POLRISK. Wykładowca programu „Profesjonalna Rada Nadzorcza” współorganizowanego przez Ministerstwo Skarby Państwa i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Od ponad 10 lat prowadzi firmę doradczą, która specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania ryzykiem oraz wdrożeniach systemów zintegrowanegoo zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwach, sektorze publicznym i organizacjach wszelkiego typu. Za cel wdrożenia stawia sobie nauczenie kierownictwa i pracowników spoglądania na prowadzone przedsięwzięcia przez pryzmat kultury ryzyka i zarządzania ryzykiem. Jako sposobu na osiąganie celów przez organizację.

Entuzjasta mediów społecznościowych, założyciel i moderator największej polskiej grupy dyskusyjnej „Zarządzanie ryzykiem” na LinkedIn (dołącz !).

W wolnych chwilach męczy się bieganiem, podczas którego przychodzą mu do głowy najlepsze pomysły. Biegał też w maratonach.

Księgarnia Ryzykonomii
Pokaż
Ukryj